تبلیغات
جور وا جور - مسابقات پارکور در اکباتان !
مسابقات پارکور در اکباتان !

مسابقات پارکور در اکباتان !

پارکور یا هنر جابجایی یا شهرنوردی یک راه نوین …پارکور یا هنر جابجایی یا شهرنوردی یک راه نوین برای تعامل با محیط اطراف فقط با استفاده از توانایی‌های انسان است. داوید بل، بنیان‌گذار پارکور درفرانسه می‌گوید: جنبهٔ فیزیکی پارکور، غلبه‌کردن بر تمامی موانع پیش روست، درست مانند این‌که در شرایط اضطراری گیر کرده باشید. پارکور فقط صرف حرکات نیست، بلکه مجموعه‌ای هدفمند و دارای فلسفهٔ خاص خویش است. پس هدف پارکور، رسیدن به مقصد با استفاده از کارا ترین، روان‌ترین و مستقیم‌ترین مسیر و مناسب‌ترین حرکات است که می‌تواند شامل دویدن، پریدن، بالا رفتن و خزیدن باشد. «کارایی» یکی از مهم ترین مشخصه‌های پارکور است، و به این معنی است که لازم نیست حرکات سریع‌ترین باشند، بلکه باید مستقیم‌ترین و با صرف انرژی کمتری انجام شوند و همچنین مانع آسیب دیدگی دراز مدت یا کوتاه مدت شوند.
این ها را نقل قول کردم تا برویم سر اصل مطلب. امروز چند صد نفر در شهرک اکباتان جمع شده بودند تا شاهد دومین فستیوال پارکور باشند. همه چیز مهیا بود برای برگزاری . موسیقی هم به راه بود و فضای انرژیکی به وجود آورده بود. حدود بیست تیم ثبت نام کرده بودند ولی فقط به گروه اول فرصت نمایش دادند.

مسابقات پارکور در اکباتان !
مسابقات پارکور در اکباتان !
مسابقات پارکور در اکباتان !
مسابقات پارکور در اکباتان !

مسابقات پارکور در اکباتان !كلمات كلیدی : آموزش پارکور ، اکباتان ، رشته پارکور ، مسابقات پارکور ، مسابقات پارکور در اکباتان تهران ، مسابقه پارکور در ایران ، مسابقه پارکور در تهران ، پارکور در ایران ،